Warning: Illegal offset type in isset or empty in /home/admin/web/decorindia.pl/public_html/modules/sofortbanking/sofortbanking.php on line 474
Jak dbać o meble drewniane, jakie środki utrzymają drewno w dobrej kondycji, a co mu zaszkodzi?
Jak dbać o meble drewniane, jakie środki utrzymają drewno w dobrej kondycji, a co mu zaszkodzi?

Jednym z wielu pytań jakie sobie zadajemy jest: „Kupiłem meble, prezentują się świetnie, ale co dalej, jak powinienem o nie dbać?” zwłaszcza jeżeli chodzi o meble drewniane. Meble naszej produkcji trafiają do Państwa domów w idealnym stanie i są wykonane z drewna wysokiej jakości. Dzisiaj napiszemy więc co robić aby jak najdłużej prezentowały się nieskazitelnie.

Czego powinieneś unikać:

NIE wystawiaj mebli na bezpośrednie światło słoneczne.

Światło słoneczne jest jednym z najbardziej szkodliwych czynników jeżeli chodzi o meble. Z powodu naświetlenia, kolor mebli często płowieje i ulega zniszczeniom. Jeżeli chcesz ustawić meble w miejscu gdzie światło słoneczne ma bezpośredni wpływ na drewno, pomyśl o zastosowaniu rolet/żaluzji albo na przykład o osłonie UV na okno.

NIE pozwól aby wilgoć oraz wysokie temperatury miały wpływ na drewno.

Drewno jest niesamowicie wrażliwe jeżeli chodzi o wilgoć i wysokie temperatury. Wilgoć bardzo często powoduje, że drewno zostaje uszkodzone i w efekcie pęka. Drewno, które ma stały kontakt z wilgocią może również ulegać deformacji. Przy względnej wilgotności powietrza 50% i temperaturze 20 stopni Celsjusza palisander osiąga stan równowagi higroskopijnej.

NIE kładź gorących lub bardzo zimnych napojów bezpośrednio na meblu

Nie ustawiaj na meblach gorących naczyń, na przykład patelni, którą dopiero co zdjąłeś z kuchenki, albo kubków z wrzątkiem. Kup podkładki pod naczynia aby drewno było bezpieczne. Jeżeli nie zastosujesz się do tej zasady, drewno w miejscu w którym kładziesz gorące przedmioty może mieć uszkodzoną powłokę. W przypadku kiedy jednak popełniłeś błąd, spróbuj szybko przetrzeć miejsce lekko zwilżoną ściereczką.

NIE używaj zbędnych specyfików czyszczących dostępnych w większości sklepów

Tego typu produkty tworzą jedynie warstwę silikonu na meblu, która ładnie wygląda, ale jednocześnie nie powodują żadnych pozytywnych zmian jeżeli chodzi o drewno.

Co jest OK:

meble-indyjskie-stol-do-jadalni-rd-001a.htmlmeble-indyjskie-stol-do-jadalni-rd-001a.html

Regularnie oczyszczaj kurze i brud zbierające się na meblach

Używaj do tego miękkiej i lekko wilgotnej ściereczki. Zasadę tę stosuj do większości rodzajów mebli. Drewno lakierowane powinno być dodatkowo przecierane suchym materiałem.

Wgniecenia i zadrapania zostaw profesjonaliście

Tego typu uszkodzenia pozostaw do rozwiązania profesjonaliście. Małe i jasne otarcia możesz usunąć sam, o ile masz do tego specjalny flamaster.

Używaj zalecanych środków do czyszczenia lub polerowania

Na meblach powinieneś zastosować przeznaczony do tego wosk lub pastę, które polecamy. Wytworzą dodatkową powłokę ochronną. Pamiętaj o tym aby regularnie czyścić meble, co najmniej kilka razy do roku. Osobiście polecamy środki do pielęgnacji Starwax. Firma ma bogatą ofertę wosków, oleji i wszelkich specyfików czyszczących, również do drewna egzotycznego.

Specjalne typy drewna

Drewno malowane

Jeżeli cała powierzchnia drewna jest malowana, nie używaj żadnych specyfików do jego czyszczenia, możesz naruszyć strukturę. Jeżeli są jakieś fragmenty wykonane z niepomalowanego drewna, użyj do jego wyczyszczenia lekko wilgotną szmatkę.

Teak

Teak nie jest drewnem wymagającym jeżeli chodzi o pielęgnację. Można go wyczyścić za pomocą lekko zwilżonej gąbki lub nawilżanych chusteczek do mebli.

Większość z nas, inwestując pieniądze, chce otrzymać naprawdę solidne drewniane meble. Jako bezpośredni dystrybutor indyjskich mebli, oferujemy najwyższą jakość egzotycznego drewna.

Pielęgnacja mebli nie zajmuje wiele czasu a pozwala na cieszenie się ich pięknem przez długie lata.